Välkommen, Willkommen!

Nazywam się Klaudia i witam Cię serdecznie na stronie internetowej mojej szkoły językowej. Bardzo się cieszę, że tutaj zaglądasz : -) Jestem pasjonatką języków germańskich i Skandynawii. Z wielką przyjemnością zabiorę Cię w językowo-kulturową podróż na daleką Północ.

Chciałabym, aby Hennes Skola stała się dla Ciebie tym, czym dla Szwedów jest metaforyczne smultronställe. Smultronställe, pojęcie dosłownie oznaczające pole poziomkowe, jest metaforą miejsca, do którego chętnie się powraca, w którym dobrze się czuje, gdzie można zapomnieć o problemach dnia codziennego i oddać się temu, co się lubi.

Mam nadzieję, że to właśnie nauka języka szwedzkiego lub niemieckiego stanie się Twoim ulubionym zajęciem, a przyjazna atmosfera pozwoli Tobie oderwać się od szarej rzeczywistości i sprawi, że z chęcią będziesz uczęszczał/a na zajęcia.

Co wyróżnia moją szkołę?
  • indywidualna praca z każdym Uczniem – moja szkoła różni się od tych standardowych, gdzie zajęcia są prowadzone w kilkuosobowych grupach, a indywidualne potrzeby Ucznia niestety odchodzą na dalszy plan
  • elastyczne godziny zajęć (możliwość lekcji w godz. 6.30 – 22.00)
  • brak płatności z góry za cały semestr – rozliczamy się na bazie pojedynczych lekcji
  • gdy jesteś zapracowany/a lub w Krakowie są korki – nie ma problemu, lekcja zawsze może odbyć się online, z dogodnego dla Ciebie miejsca
O mnie

Jestem magistrem filologii szwedzkiej UJ. Swoją przygodę ze Skandynawią rozpoczęłam w wieku 16 lat, kiedy to odbyłam swoją pierwszą podróż na Północ, by wspiąć się na Preikestolen, z którego mogłam rozkoszować się widokiem cudownych fjordów, lub by ujrzeć zapierający dech w piersiach lodowiec Folgefonna. Od tego czasu moje serce było skierowane w stronę Północy. Trzy lata później zostałam studentką filologii szwedzkiej.

Swoje umiejętności  językowe doskonaliłam, spędzając w Szwecji semestr na stypendium ufundowanym przez Riksföreningen Sverigekontakt. Ponadto uczestniczyłam w wakacyjnych kursach językowych w Szwecji i Niemczech ufundowanych przez Svenska Institutet oraz Deutscher Akademischer Austauschdienst.

W nauczaniu języków obcych posiadam sześcioletnie doświadczenie, a od listopada 2016 roku prowadzę własną szkołę językową. Swoje umiejętności dydaktyczne doskonaliłam m.in. prowadząc kurs języka szwedzkiego na rzecz Koła Naukowego Rozwoju Osobistego przy Uniwersytecie Ekonomicznym oraz odbywając praktykę studencką w Instytucie Austriackim w Krakowie. Jeden z moich artykułów został opublikowany w czasopiśmie dla nauczycieli: Języki Obce w Szkole. Prowadzę także konto na Instagramie: Fika na Szwedzki.

Kocham podróżować, natomiast moim językowym marzeniem jest nauczenie się języka duńskiego 🙂